BioAktiv CZ

Komplexní výživové řešení pro cukrovou řepu

Dodejte do půdy kyslík, dezinfikujte porosty a nastartujte bujný růst

Cukrová řepa bude v letošním roce při dobrém výnosu velice rentabilní, pokud uděláme výnos, a pravděpodobně se stane královnou plodin. Každý vstup se tedy vyplatí!

Včas setá cukrovka prošla na mnoha místech mrazem a je poškozená – bude tedy potřebovat energii na regeneraci. Na dalších lokalitách, a není jich málo, se nepodařilo včas zasít kvůli vlhkému a chladnému průběhu března a dubna. Hlavní výzvou bude stresované nebo pozdě založené porosty dostat včas do kondice hned jak se oteplí, případně doseje. Správné vedení porostu bude klíčové pro vysoký výnos.

PlantAktiv pro rostliny

Spolehlivě nastartuje mineralizačně nitrifikační procesy v půdě, do které tím dodá dostatek kyslíku, rychle zpřístupní živiny rostlině a intenzivně podpoří zakořenění a růst malých rostlin. PlantAktiv stimuluje růstu bez listové plochy!
Aplikujte s herbicidem v T1 – T2.

AktiFer Grow

Dodejte rostlině bor a kombinaci mikroprvků včetně mědi, což podpoří příjem a metabolismus živin z půdy. Doplňte potřebnou energii v podobě aminokyselin, které zrychlují růst.
Aplikujte od vyvinutí dostatečné listové plochy a v průběhu vegetace.

AktiFer SuperPhos + Cu

Aplikací posílíte odolnost vůči cerkosporióze a zároveň zvýšíte i příjem dusíku rostlinou a odolnost vůči vysokým teplotám ve druhé polovině vegetace.
Aplikujte s 2. až 3. fungicidem.

Chcete něco navíc?

AktiFer Green se aplikuje s fungicidním ošetřením po zapojení porostu a dodává rostlině kombinaci mikroprvků, růstových látek a energie pro intenzivní růst. AktiFer Algi razantně snižuje fytotoxicitu a celkový dopad stresu na rostlinu. Také zrychluje její regeneraci. Hodí se tedy i po případných mrazech či popálení.

Zkušenosti našich zákazníků

Ověřeno zemědělskou praxí

Se zkušební stanicí spolupracujeme od roku 2017. Vyhodnocení cukrové řepy po aplikaci PlantAktivu a listových hnojiv AktiFer je sice náročné, ale v Nechanicích jsou schopni se tomuto vyhodnocování plně věnovat. U cukrové řepy se nám osvědčila kombinace produktů PlantAktiv pro efektivnější výživu, AktiFer SuperPhos + Cu pro zdraví rostlin a AktiFer Grow pro optimální dosažení výnosu. Za 6 let výsledků máme vypozorováno, že i při navýšení výnosů je zachována, ne-li zvýšená cukernatost.

Výsledky s agrotechnikou BioAktiv ve Zkušební stanici
Nechanice, s.r. o. (průměrný zisk 2 154 Kč·ha–1)