BioAktiv CZ s.r.o.

Společnost BioAktiv CZ s.r.o. se zaměřuje na aplikaci nejnovějších trendů a inovativních technologií v zemědělství – jak v rostlinné, tak v živočišné výrobě. Naše produkty z řady BioAktiv, Polcalc, AktiFer a Akti pH jsou ověřené v praxi zemědělskou výrobou v ČR i po celém světě.

Z portfolia produktů vyniká PlantAktiv pro rostliny, který se již stal standardem v podnicích po celé ČR, a byl od roku 2011 aplikován na více než 780 000 hektarech se skvělými výsledky a průměrným navýšením výnosu o 7 %. Každoročně našim zákazníkům přinášíme díky efektivitě produktů z našeho portfolia více jak 500 milionů korun zisku.

Zakládáme si na spokojenosti našich zákazníků, kterým poskytujeme rozsáhlý servis včetně odborných konzultací s předními odborníky a pomoci při vyhodnocování ekonomického přínosu doporučených produktů. Naším cílem je pomáhat českým zemědělcům k lepší efektivitě a ekonomice zemědělské výroby.

Náš příběh

Produkty BioAktiv jsem poznal při svých vysokoškolských studiích v Anglii.  Zaujaly mne natolik, že jsem začal přemýšlet o tom, zda by měly uplatnění i v České republice. V zemědělství jsem žádné kontakty ani zkušenosti neměl, a proto jsem oslovil rodinného přítele, Milana Zvonaře, člověka s 20letými zkušenostmi z provozu v zemědělské výrobě. Společně jsme v roce 2011 založili právě firmu BioAktiv CZ s.r.o..

I když začátky nebyly úplně snadné, podařilo se nám během krátké doby prosadit na zemědělském trhu a prokázat pozitivní ekonomický efekt produktů BioAktiv. Bylo to hlavně díky skvělé práci celého týmu, který dával svojí energii nejen do prodeje ale hlavně do vyhodnocování ekonomického přínosu pro zákazníky a získávání referencí. Zákazník a jeho přínos byl a je pro nás vždy nejdůležitější. Je to pro nás základ dlouhodobé a kvalitní spolupráce.

Rok 2015 byl pro nás zlomový. V rostlinné výrobě jsme překročili hranici 120 tisíc aplikovaných hektarů a získali přes 200 referencí od spokojených zákazníků. Zároveň jsme spojili své síly s nizozemskou firmou Topturn Special Products, která je přední poradenskou společností v chovu prasat, skotu a drůbeže. Spolupráce se opírá o 30leté zkušenosti majitele firmy Jose Hendrikse, který je specialistou na chov prasat. Společně navštěvujeme zákazníky a přinášíme nejnovější poznatky a pozitivní ekonomický přínos v podnicích v České republice. Náš tým posílili další odborní poradci a na pozici obchodního ředitele byl jmenován Ing. Jan Žitný.

Naše práce však zdaleka neskončila! K vyššímu ekonomickému přínosu jsme chtěli zemědělcům pomáhat dál. Proto jsme neustále hledali nové produkty a nejnovější technologie v zemědělské výrobě, které mohou společně s produkty BioAktiv přinést spokojenost a pozitivní ekonomický efekt všem našim zákazníkům.

V roce 2016 jsme začali distribuovat do České republiky nový granulovaný vápenec Polcalc III. GENERATION pro kvalitní a efektivní vápnění. Ohlasy na účinnost a spokojenost s aplikací jsou skvělé, což potvrzuje řada referencí.

Dalším zlomovým rokem byl rok 2019, kdy jsme na jaře představili vlastní revoluční listová hnojiva AktiFer. Řadu sofistikované listové výživy, která reaguje na klimatické změny a nové trendy ve výživě rostlin. V současné době se listová výživa stala nedílnou součástí zemědělské výroby.

V následujících letech se budeme neustále rozvíjet a hledat nejnovější trendy a inovativní technologie, abychom nadále byli schopni pomáhat českým zemědělcům k lepší efektivitě a ekonomice zemědělské výroby v souladu s přírodou.

– Milan Zvonař, Tomáš Dolejš …  zakladatelé a jednatelé společnosti BioAktiv CZ s.r.o. 

Jsme BioAktiv a řídíme se podle …