BioAktiv CZ

O nás

Jsme BioAktiv

V BioAktivu se zaměřujeme na zavádění těch nejnovějších trendů a inovací do praxe jak v rostlinné, tak i živočišné výrobě. Naše produkty z řady BioAktiv, AktiCalc, AktiFer a Akti pH jsou ověřeny v praxi zemědělskou výrobou v České republice i po celém světě.

Naší vlajkovou lodí je PlantAktiv pro rostliny, který se stal českým standardem na polích. Od roku 2011 byl aplikován na více než 800 000 hektarech se skvělými výsledky a průměrným navýšením výnosu o 7 %. Každoročně našim zákazníkům přinášíme díky efektivitě produktů z našeho portfolia více jak 500 milionů korun zisku.

Zakládáme si na spokojenosti našich zákazníků, kterým poskytujeme rozsáhlý servis včetně odborných konzultací s předními odborníky a pomoci při vyhodnocování ekonomického přínosu doporučených produktů. Naším cílem je pomáhat českým zemědělcům k lepší efektivitě a ekonomice zemědělské výroby.

Náš příběh

Proč jsme začali? 

Technologii výroby a produkty BioAktiv poznal Tomáš Dolejš při svých vysokoškolských studiích v Anglii. Zaujaly ho natolik, že se spojil s Milanem Zvonařem, člověkem s 20 letou praxí v oboru a zjistil, že čeští a moravští zemědělci podobné technologie k dispozici nemají. Proto v roce 2011 založili BioAktiv CZ s.r.o. – společnost, která do českého zemědělství přináší inovativní technologie ze světa.

Kvalita a profesionalita

Začátky nebyly snadné, ale díky důrazu na kvalitu produktů a profesionálnímu přístupu se podařilo první zákazníky BioAktivu přesvědčit o pozitivním ekonomickém efektu nabízených produktů i služeb, které začínají prodejem, pokračují odbornými konzultacemi a končí detailním vyhodnocením. Stovky referencí spokojených zákazníků jsou důkazem toho, že společná cesta k modernějšímu zemědělství, které je schopné pružně reagovat na náhle změny a nové trendy, má smysl.

2011

Mezi lety 2011 a 2015 BioAktiv usilovně pracoval na rozšíření povědomí o svých produktech, jejich ekonomickém přínosu pro zemědělství a budujeme si pozici na trhu.

2015

Rok 2015 byl zlomový. V rostlinné výrobě společnost překročila hranici 120 tisíc aplikovanýchhektarů, získala přes 200 nových referencí od spokojených zákazníků a přivedla na trh další novinky. Pro české chovatele začal BioAktiv znamenat i špičkové know-how v oblasti krmení a chovu hospodářských zvířat. Společnost totiž spojila síly s firmou TOPturn special products, která je přední poradenskou společností v chovu prasat, skotu a drůbeže v Holandsku.

2016

V roce 2016 vstoupil BioAktiv CZ na československý trh s novým typem vápnění AktiCalc. Cílem bylo zvýšit povědomí o nutnosti vápnění a nabídnout českým zemědělcům možnost volby, která je v ostatních vyspělých agrárních zemích naprosto běžná. Z toho dnes profitují nejen zákazníci BioAktivu, ale hlavně zemědělská půda, jejíž kvalita a výnosnost se díky efektivnímu vápnění zvyšuje.

2019

V posledních letech táhne Evropa do boje s chemií na polích, což mnoha zemědělcům komplikuje výrazně práci. Jak jim může BioAktiv nabídnout pomoc? Efektivně a za využití moderních vědeckých poznatků. BioAktiv složil dohromady kreativní tým odborníků, který v roce 2019 vytvořil inovativní řadu hnojiv AktiFer, která ctí principy integrované ochrany a spojuje výhody listových hnojiv se stimulátory růstu. To vše s důrazem na jednoduchost použití pro snadný život zákazníků. A to teprve začínáme…