BioAktiv CZ
Z tisku

Úroda č. 03/2021: Chytrá a efektivní výživa rostlin v jarním období

1. 3. 2021, Ing. Martin Bohuněk

Naším cílem je hledat pro naše zákazníky nová řešení ve výživě a způsoby, jak reagovat na rychlý vývoj v rostlinné a živočišné výrobě. Pomáháme tím rozvíjet klasickou agrotechniku k lepší efektivitě a stabilní ekonomice. Využíváme nejnovější trendy a inovativní postupy a naše produkty z řady BioAktiv, AktiCalc, AktiFer a Akti pH jsou ověřeny léty praxe v české a evropské zemědělské výrobě. 

Základní výživa dodaná ekonomicky efektivním způsobem

Na podzim i na jaře se zaměřujeme na naprostý základ úspěchu na poli, kterým je vápnění. Kyselé půdy jsou pro hospodářské plodiny nepřirozené, proto je velice náročné a především nákladné je zde udržovat při životě. Dalším zásadním problémem kyselých půd je dostupnost fosforu. Tento začarovaný kruh neustále zvyšuje náklady na výživu a ochranu. Na půdách s pH pod 6 doporučujeme 3 letý systém vápnění AktiCalc, ve variantě 200 až 500 kilogramů na hektar granulovaného vápence AktiCalc IV. generace, který se v pravidelných intervalech rozmetá na vybrané pozemky.

Při jarním přihnojení je pro co nejrychlejší příjem N a S (první a druhé aplikace LAD/DAS/Močoviny) nutné (1) zvolit správnou formu hnojiva, (2) intenzivně probíhající mineralizace a nitrifikace a (3) mít rostliny s robustním kořenovým systémem. Proto po správně zvoleném přihnojení aplikujeme s prvním postřikem (herbicid, insekticid nebo CCC) PlantAktiv pro rostliny v množství 1 kilogram na hektar. Ten spolehlivě nastartuje mineralizačně nitrifikační procesy v půdě a intenzivně podpoří zakořenění. Obrovskou výhodou je i možnost aplikace s herbicidem, tedy hned v prvních fázích růstu. 

Moderní listová výživa s přidanou hodnotou

Pro rané fáze vegetace je ideální využít speciální listové hnojivo AktiFer SuperPhos + Cu. Hnojivo startuje energetický metabolismus rostlin pro maximální regenerační výkon a příjem dusíku díky dodání velkého množství fosforu a mědi, růstovému hormonu EPIN a volným aminokyselinám. Zároveň výrazně zvyšuje odolnost vůči mrazu a přísušku díky vysokému obsahu “antistresové” aminokyseliny prolin. To se na jaře hodí v případě pozdějších jarních mrazíků, jako tomu bylo v roce 2020. Aplikace má zároveň i solidní fungicidní účinek, takže se jedná o komplexní jarní aplikaci za cenu do 280 Kč za hektar! To platí pro střední až lepší porosty, u kterých podporujeme a chráníme jejich potenciál z podzimu. 

Řada hnojiv AktiFer je svým složením a procesem výroby na špičce technologického vývoje a  řeší potřeby rostlin a farmářů tím nejefektivnějším možným způsobem. Hnojiva AktiFer

  • jsou výborně vstřebatelná díky technologii nanočástic a velkému množství smáčedel
  • jsou pohodlná při aplikaci, protože stačí používat nízké dávky díky suspenzní formulaci 
  • obsahují potřebné živiny a podpůrné látky pro konkrétní růstovou fázi – makro i mikro, aminokyseliny, Epin atd. 
  • výborně se doplňují s chemickou ochranou díky dobré mísitelnosti, nízkému pH a smáčedlům) 

S výběrem správného zásahu Vám rádi poradíme na základě předchozí konzultace, která nám umožní volit vždy ten nejsnazší a nejefektivněji postup, jak doplnit stávající agrotechniku.  

Máte dotazy? Ozvěte se mi!

Ing. Martin Bohuněk, produktový manažer

Vybíráme pro vás

PlantAktiv

Jednička na trhu se stimulátory růstu

AktiCalc

Granulovaný vápenec

AktiFer SuperPhos + Cu

Sofistikované PK + Cu tekuté listové hnojivo s prolinem

Akti pH

Úprava pH postřikové jíchy s barevnou změnou
Doporučujeme Sekce Reportéra