BioAktiv CZ
Reference

ZOD Brniště

Liberecký kraj, 290 m n.m.

Po pozitivní zkušenosti s rozpouštěním kejdových jímek jsme se rozhodli také pro rozpuštění usazeniny v jímkách u výkrmu krůt. V jímkách jsou oplachové vody, trus krůt a podestýlka.

S odborným poradcem společnosti BioAktiv CZ jsme naplánovali celkem tři aplikace do jímky. První aplikaci jsme provedli 1. června. Produkt BioAktiv pro kejdu a hnůj jsme rozmíchali v čisté vodě ve fekálu a aplikovali hadicí do jímky. Druhou dávku jsme využili stejným způsobem o měsíc později. Osvědčilo se nám, že po vypuštění fekálu je vhodné natáhnout zpět obsah jímky a následně jej vypustit zpět. Výsledkem je výrazně lepší promíchání. Plánovanou třetí dávku jsme nestihli aplikovat, protože žně v roce 2018 proběhly v dřívějším termínu, než je obvyklé, a tak jsme v srpnu již začali jímku vyvážet.

Stav po dvou aplikacích byl následující: Na první pohled bylo viditelné, že se rozpadl jednolitý sediment na takzvané ostrůvky a hustou vyčerpatelnou hmotu. Aplikace tedy i v tomto případě splnila svůj účel. V dalším turnusu provedeme tři dávky.

Související produkty

BioAktiv pro kejdu a hnůj

kvalitní kejda a méně zápachu