BioAktiv CZ
Reference

ZEAS Březná a. s.

Olomoucký kraj, 445 m n.m.
Kukuřice

Se společnosti BioAktiv CZ jsme začali spolupracovat v sezóně 2020. Přípravky jsme začali používat, protože potřebujeme množství kukuřičné siláže pro naši silnou živočišnou výrobu a provoz bioplynové stanice.

Na doporučení zástupce společnosti jsme použili do kukuřice přípravek na podporu mineralizace a nitrifikace PlantAktiv pro rostliny, který efektivně zlepšuje využití živin a celkově kladně působí na výnos. Na ověření působení přípravku jsme nechali na aplikovaném porostu kontrolu. 

Z výsledku jsme byli velmi příjemně překvapeni. Na společné kontrole porostů se zástupcem BioAktiv CZ, kde jsme vykopali množství rostlin pro srovnání, bylo naprosto zřetelné, kde byl PlantAktiv pro rostliny použit a kde ne. Již při příchodu k poli byla kontrola viditelně menší, habitus rostlin byl slabší s celkově méně rozvinutým kořenovým systémem oproti aplikované části, která byla na první pohled tmavší, vitálnější. Aplikovaná část pozemku byla v lepší kondici a na první pohled měla daleko lepší předpoklad pro výnos.

Průběh sklizně v letošní sezóně byl bohužel tak hektický a náročný kvůli vodě, že se nám nepodařilo výsledky vyhodnotit do čísel. Přípravek PlantAktiv pro rostliny nás ale přesvědčil a budeme ho i nadále používat. 

Související produkty

PlantAktiv

Jednička na trhu se stimulátory růstu