BioAktiv CZ
Reference

SZP Těšnovice, a.s.

Zlínský kraj, 201 m n.m.

SZP Těšnovice je specializovaným podnikem na výrobu vepřového masa. Průměrný stav zvířat na farmě Těšnovice je 20 500 prasat, z toho 1 500 prasnic základního stáda, od kterých je odchováno cca 43 000 selat ročně.

V našem podniku jsme měli velké problémy s usazeninami v kejdových jímkách. Při odčerpání vždy zůstala na dně masivní usazenina, kterou jsme nemohli dostat pryč, a tím se nám postupně zmenšovala kapacita k ukládání kejdy pro nastávající období. Řešit tento problém pro nás bylo finančně a logisticky velice náročné. Došlo to až tak daleko, že z celkového objemu jímky (7000 m3) tvořila usazenina téměř čtvrtinu.

Před a po: rozdíl je patrný na první pohled

Řešení se nám nabídlo v roce 2013, kdy jsme aplikovali přípravek BioAktiv pro kejdu a hnůj v dávce 3 kg na 100 m3 rozpuštěných v čisté vodě (tedy 1 kg v 1000 l vody) a nechali působit. Po vyvezení celé jímky jsme byli příjemně překvapeni účinkem a velice spokojeni. Jak je vidět na obrázku, na dně se celá usazenina rozpustila a téměř všechna kejda mohla být kompletně vyčerpána. BioAktiv pro kejdu a hnůj měl pro nás velký ekonomický přínos. Nyní jednáme o využití dalších přípravků BioAktiv pro celkové řešení našeho kejdového hospodářství.

Související produkty

BioAktiv pro kejdu a hnůj

kvalitní kejda a méně zápachu