BioAktiv CZ
Reference

Selma a. s. Nadějov

Kraj Vysočina, 584 m n.m.

V našem provozu v Nadějově chováme na výkrm 2 400 prasat ve 4 sekcích. Dlouhodobě jsme se potýkali jsme se s problémem, kdy nám špatně odtékala kejda z podroštových kanálů. V roce 2014 jsme se pro řešení tohoto problému vyzkoušet preparát BioAktiv Salis.

Podle spotřeby vody bylo dávkování nastaveno na 600 g přípravku Salis na den pro celou farmu. Na začátku byl do podroštových kanálů také aplikován BioAktiv pro kejdu a hnůj z důvodu urychlení homogenity kejdy. Salis jsme přidávali do pitné vody přes medikátory.

Po pár týdnech již byly účinky Salisu vidět tak, že se netvořily na hladině hrboly a byla rovná. Při vyvážení kejdových kanálů byl výsledek výborný. Kejda se vyvezla bez problémů, které předtím představovaly velké a hlavně zbytečné ekonomické a časové zatížení provozu.

Úspora byla značná – nebylo potřeba čistit kanály při vyskladnění haly jako předtím. Prostory se čistívaly na jedné sekci 2 dny a bývala potřeba dvě auta Tatra na proplach vodou.

Vyzkoušeli jsme spoustu přípravků přímo do kejdy bez velkého efektu, ale nikdy jsme nedávali nic do pitné vody s následným účinkem na homogenitu kejdy, což je samozřejmě méně pracné. Jsme velice spokojeni s přípravkem Salis od firmy BioAktiv CZ a nadále ho budeme používat.

Související produkty

BioAktiv pro kejdu a hnůj

kvalitní kejda a méně zápachu