BioAktiv CZ
Reference

Hanácká zemědělská společnost Jevíčko a dlouholeté skvělé výsledky s AktiFerem SuperPhos + Cu

Pardubický kraj, 400 m n.m.
Žito
Sója
Pšenice
Kukuřice

Hanácká zemědělská společnost Jevíčko a. s. je členem skupiny Agro 2000 a hospodaří v nadmořské výšce 400 m n. m.

S BioAktivem spolupracuji již čtvrtým rokem a naše spolupráce stojí hlavně na využití AktiFeru SuperPhos + Cu v cukrové řepě. Tam dlouhodobě dosahujeme špičkových výnosů i kvality a potřebujeme k tomu i odpovídající úroveň agrotechniky. Díky dobrým zkušenostem na našem podniku i dobrým výsledkům v ČR a podmínkám, jaké panovaly na jaře 2021, přišlo doporučení od hlavního agronoma Agro 2000 pana Hrůzy na využití SuperPhosu k desinfekci řepek. U nás na podniku jsme ošetřili celou plochu a přes velice problematický rok 2021 jsme dosáhli výnosu 4,37 t/ha! Aplikace očividně svůj účel splnila výborně, stejně jako každoročně v cukrovkách.

Ondřej Solar

“Dlouhodobě spolupracujeme i s Labris s.r.o. a agrotechniku jsme provedli přesně podle doporučení včetně použití SuperPhosu a dosáhli jsme výnosu 1,55 t/ha. Tady můžu jasně říct, že jsme naši agrotechniku máku díky zařazení SuperPhosu posunuli zase o kousek dál. A jsme v rámci skupiny i oblastně zase zpátky na prvním místě,” vysvětluje Ondřej Solar.

“Z pšenice jsme vybrali aplikaci do odrůd Keramik, Viriato a Avenue. Výnosový průměr podniku byl 9,3 t. U celoplošné aplikace v řepce ozimé byl letošní průměrný výnos 4,88 t. Nejvíce nás překvapil výnos u námelového žita, kde porost měl z podzimu špatnou strukturu a byl řídký. Na jaře jsme přistoupili k aplikaci nejprve konkurenčního produktu, dalším vstupem byl právě Aktifer SuperPhos. Díky tomuto zásahu jsme posunuli výnos na 2,34 t, přičemž podnikový průměr se pohyboval kolem 1t.

Související produkty

AktiFer SuperPhos + Cu

Sofistikované PK + Cu tekuté listové hnojivo s prolinem