BioAktiv CZ
Reference

Aplikace PlantAktivu na podporu zakořenění ozimé pšenice v rodinném podniku Statek Kuthan

Jihomoravský kraj, 290 m n.m.
Pšenice

Rodinný podnik Statek Kuthan s.r.o. hospodařící na 500 ha orné půdy v Jihomoravském kraji, okres Znojmo, se zaměřuje na produkci kvalitních obilovin a olejnin.

Princip hnojení svých polností mají postavaný především na digestátu z vlastní bioplynové stanice doplněné o aplikaci DAMu. V loňském roce došlo na pozemku po zrnové kukuřici k pozdnímu výsevku (9. 11.) pšenice ozimé, odrůda LG Absalon. Na základě potřeby podpory zakořenění byl na doporučení odborného poradce firmy BioAktiv CZ aplikován prvním jarním vstupem (6. 4.) PlantAktiv pro rostliny. Vzhledem k vývoji počasí s minimem srážek byl doporučen vstup listové výživy AktiFer SuperPhos + Cu v dávce 0,6l/ha a to 21. 4. 2022, následně pak 21. 5. 2022 na podporu zrna AktiFer Micro v dávce 0,5l/ha. Kontrolní porost stejné odrůdy byl set o měsíc dříve. Aplikační dávky digestátu i DAMu byly stejné.

Ve sklizni se výsledek propsal i do čísel. Na aplikované části byl výnos 7,55 t a na kontrolním pozemku 6,94 t, obojí v potravinářské kvalitě.

Související produkty

PlantAktiv

Jednička na trhu se stimulátory růstu