BioAktiv CZ
Reference

Agrotechnik spol. s r.o. – ječmen a pšenice

Jihočeský kraj, 433 m n.m.
Pšenice
Ječmen

“Díky revoluční technologii listových hnojiv z řady AktiFer jsme aplikovali jen jeden fungicid za vegetaci. Zároveň jsme dosáhli vyššího výnosu o 0,8 t/ha u pšenice ozimé, respektive o 1,3 t/ha u ječmene ozimého vůči kontrolní technologii.”

Rozhodli jsme se vyzkoušet revoluční listovou technologii z řady AktiFer od společnosti BioAktiv CZ v obilovinách v pšenici a ječmeni ozimém. K podzimnímu ošetření porostu jsme aplikovali listové hnojivo AktiFer S v dávce 1 l/ha společně s herbicidem. Listové hnojivo AktiFer S nám velice vyhovuje a zvykli jsme si ho přidávat ke každému vstupu pro ozdravení porostu a dodání síry.

Jako jarní ošetření porostu pro dezinfekční a ozdravující efekt plodin jsme aplikovali listové hnojivo AktiFer SuperPhos+Cu v dávce 1 l/ha + 1 l/ha AktiFer S společně v tankmixu s CCC v dávce 0,7 – 1 l (dle odrůdy). Po aplikaci listového hnojiva AktiFer SuperPhos+Cu jsme pozorovali změnu barvy porostu, který měl tmavší modrozelenou barvu. Další ošetření listovým hnojivem AktiFer Macro EXTRA v dávce 2 l/ha bylo aplikováno společně s fungicidem na podporu výnosotvorných prvků (HTZ, počet zrn…). 

Související produkty

PlantAktiv

Jednička na trhu se stimulátory růstu

AktiFer SuperPhos + Cu

Sofistikované PK + Cu tekuté listové hnojivo s prolinem

AktiFer Macro Extra

Sofistikované suspenzní listové hnojivo pro generativní fáze růstu

AktiFer S

tekuté listové hnojivo pro rychlé dodání síry