BioAktiv CZ
Reference

Agrossyn Klíčany

Středočeský kraj, 265 m n.m.

Přípravky BioAktiv používáme již 3 roky jak v živočišné, tak v rostlinné výrobě. Za tu dobu jsme se mnohokrát přesvědčili, že nám přinášejí mnoho pozitivních efektů, které se mimo jiné projevují i na našich ekonomických výsledcích.

Našim nosnicím v nově zrekonstruovaných halách jsme v lednu 2014 nasadili produkt BioAktiv Salis G. Po nasazení je ve voliéře evidentně lépe zfermentovaná podestýlka, méně amoniaku a celkově jednoznačné zlepšení welfare zvířat. Vizuální konstituce zvířat je při stejném stáří zvířat, stejném genetickém materiálu a ve stejné voliérové technologii o poznání lepší oproti minulému roku.

Naše vejce jsou dodávána do distribuce společnosti Mléko z farmy. Klíčanské nosnice jsou chovány v komfortním přirozeném prostředí nových voliér rekonstruovaných v roce 2012, které splňují všechny standardy zvířecího welfare. Slepice tedy nejsou zavřené pouze v malých klecích s minimem prostoru, ale mohou se volně pohybovat po prostorách voliéry, hřadovat, hrabat, popelit se a prostě se chovat tak, jak se slepice přirozeně chovají. Na druhou stranu voliéra poskytuje i klidná místa vhodná pro snášení vajec, kde slepice nic neruší.

Související produkty