Project Description

O firmě BioAktiv CZ jsem se dozvěděl na semináři ASZ, jehož je tato firma hlavním sponzorem. Zaujal mne přípravek PlantAktiv pro rostliny, který jsem letos na jaře aplikoval poprvé do pšenice ozimé a cukrové řepy. Na daných pozemcích jsem si udělal vynechávku, tak jak doporučila odborná poradkyně. 

Nejprve jsem žádné rozdíly v porostu nepozoroval, především ne u pšenice. Při servisní návštěvě, dne 25.7., od firmy BioAktiv CZ jsme v porostu odebrali vzorky. Již při procházení byl v pšenici znatelný rozdíl v barvě a odnožování rostlin, které byly ošetřeny PlantAktivem – byly zelenější a měly více odnoží. Kontrolní plocha znatelně trpěla suchem, které bylo v jarních měsících, u nás je to také umocněné pískovými až štěrkovými pozemky. 

Rostliny ošetřeny PlantAktivem tento stres zvládaly mnohem lépe a mohou udržet odnože a více nalít zrna, což je předpoklad stability a zvýšení výnosu. Při sklizni jsme bohužel nemohli přesně vyhodnotit ale odhaduji přínos 2-3q. U cukrové řepy se vliv aplikace PlantAktivu znovu projevil: větší listová plocha, více chrástu a vyrovnané bulvy.

 

PLODINA / ODRŮDApšenice ozimá / Reform
PŘEDPLODINAřepka ozimá
AGROTECHNIKAdiskování + podrývání + setí
TERMÍN SETÍ5.10.2018
VÝŽIVAN 170 kg, s každým vstupem 5 kg močoviny
OCHRANACougar Forte, Rapid, Bumber Super, Osiris
DATUM APLIKACE PLANTAKTIVUsolo aplikace 15.4.2019