BioAktiv CZ
Ostatní

Pravidelná aplikace PlantAktivu pro efektivní využití živin

13. 4. 2022, Michaela Farská, DiS.

S našimi zákazníky pravidelně vyhodnocujeme stavy porostů a hledáme cesty, jak optimalizovat výživu a nabídnout řešení šité na míru danému podniku. Na takové nedávné polní vycházce jsme kontrolovali stav řepky olejky a pšenice u zákazníka, který v letošním roce aplikoval hlavně vlastní organickou hmotu.

Je dokázané, že pravidelná aplikace PlantAktivu zlepšuje kvalitu půdy a efektivní příjem živin porosty. V případě organické hmoty to platí o to víc, že PlantAktiv dokáže živiny z organiky zpřístupnit rychle.

Díky stimulaci aerobních procesů v půdě podporující rozklad minerálních i organických hnojiv a jejich příjem rostlinami má PlantAktiv pro rostliny zásadní vliv na rozvoj kvalitního a zdravého kořenového vlášení.

V dalším vstupu přijde na řadu AktiFer SuperPhos + Cu, který zvyšuje schopnost rostliny přijímat dusík a další živiny z půdy a zároveň stimuluje produkci látek zvaných fytoalexiny, které chrání rostlinu proti stresu. Aplikace AktiFer SuperPhos + Cu porosty ozdraví do další fáze vegetace.

Máte dotazy? Ozvěte se mi!

Michaela Farská, DiS., odborná poradkyně